top of page

My most loved crocheted bag pattern is available in Turkish! En sevilen örgü çanta modelimin tarifi

My most loved crocheted bag pattern is available in Turkish! Special thanks for Nil, who has translated me this pattern from English into Turkish, she is a really passionate crocheter!


Haven't you got enough time for big crochet projects? Then granny square is perfect for you! It takes only 20 minutes to crochet a granny square. Sit down on the sofa and try to clear your mind. Work with colorful yarns is really a therapy. You collect them and after a few days get them together and you will have a beautiful new handmade bag!


With love,

Bori


boho bag crochet pattern in turkish

En sevilen örgü çanta modelimin tarifi artık Türkçe! Tam bir örgü tutkunu olan Nil’e tarifimi İngilizce’den Türkçe’ye çevirdiği icin özellikle teşekkür ederim!


Büyük projeler icin zamanınız yok mu? O zaman Hanım Dilendi Bey Beğendi modeli tam da size göre! Bir kareyi örmek yalnızca 20 dakikanızı alacak. Koltuğunuza oturun ve zihninizi boşaltın. Rengarenk ipliklerle çalışmak gerçekten de tam bir terapi. Parçaları örün ve birkaç gün içinde birleştirip yepyeni ve çok güzel bir elyapımı çantaya sahip olun!


Sevgiler,

Bori


granny square bag pattern in Turkish

design by Bori
bottom of page